Mire figyeljen, hogy ne tetézze a bajt?

A tank tele van? Nem ad ki gyanús hangokat a motor? Az akkumulátor fel van töltve? Nem túl kopottak a gumiabroncsok? Ezek olyan, alapvető kérdések, amiket minden utazás előtt végig kell zongoráznia a sofőrnek.

Az autós utazás nem tartozik azok közé a helyzetek közé, amikor megengedett lenne a könnyelműsködés. Sok olyan tényező van, amit nem tud befolyásolni az autós, ezért fontos, hogy a rizikót minimálisra csökkentse.

A közúti balesetek száma továbbra is ijesztően magas, miért hívná ki maga ellen a sorsot egy olyan bagatell dolog miatt, mint a hanyagság? A járművek elakadásának megvannak a jól ismert okai, ezek között a leggyakoribbnak a műszaki hiba számít. A lemerülés szintén a toplista élére kerül, mert az alacsony töltöttségű akkumulátor is sokszor okoz elakadást.

A további okok közé kell sorolni a statisztikák szerint, a rossz üzemanyag tankolást vagy az egyes alkatrészek meghibásodását. A balesetek, kulcsproblémák és az időjárás okozta elakadások is a kelleténél többször okoznak gondot az autósoknak.

Mi a teendő, ha baleset éri az utakon?

Rendkívül veszélyes szituációba kerül minden autós és utasai, amikor az autópálya mellett vagy akár városban kénytelen várni a  mentésre. Felkészültség és elővigyázatosság kell ahhoz, hogy ne legyen még nagyobb baj az amúgy is veszélyes és kellemetlen helyzetből. Mit tegyen, ha a járművéhez mentő csapatot hívott, de még nem értek a helyszínre?

1. Az autómentést autópályán lebonyolítani együtt jár a további baleset kockázatával. Vigyázzon magára és az utasaira! Ha nem szükséges, ne hagyja el a járművet!

Soha ne szálljon ki a forgalom felőli oldalon az autóból! Ha ki kell szállnia, hogy megnézze a jármű állapotát, vegyen láthatósági mellényt, kapcsolja fel a lámpákat, illetve tegyen ki elakadásjelzőt. Az elakadásjelzőt az autó mögött 200 méterre kell kihelyezni.

Ha a jármű még mozdítható, húzódjon vele a leálló sávba, út mellé vagy benzinkút közelébe! A szalagkorlát mögött várakozzon, ha nem akar a kocsiban maradni! Rossz időjárás esetén inkább válassza az autó biztonságos védelmét, ha a jármű állapota alkalmas erre!

 

Autómentés autópályán

2. Értesítse az autómentőt és mondja el a mentéshez szükséges információkat a diszpécsernek! Hányan utaztak, pontosan hol akadtak el, kérdezzen rá, mennyi időbe telik a csapatnak kiérkezni a helyszínre. Az autómentést végző cégnek tudnia kell arról, hogy milyen járművel induljon el, szükség van e vontatásra vagy szállításra, esetleg daruzásra.

3. Különösen problémás, ha az autóval az éjszaka közebén kénytelen vesztegelni az autós. A sötétben minden fényforrást, jelzést be kell kapcsolni, ha egy mód van rá, hogy az autó láthatóvá váljon. Ne próbálja saját maga megszerelni a járművet, bízza a profikra!

Az autómentés már úton van!

Autómentés autópályán

Megcsúszott a jeges úton az autó és árokba borult? Egyszerűen leállt a jármű és nem mozdul se előre, se hátra? Defektet kapott vagy koccant egy másik autóval? Ne aggódjon, maradjon biztonságban, telefonáljon és mi azonnal útnak indulunk!

Hívhat bennünket éjjel és nappal, nem számít, hogy milyen nap van. A mentést alapvetően a budapesti bázisunkról indulva végezzük el, de a kilométerek nem jelentenek akadályt. Ha ránk van szüksége, elmegyünk a járműért messzebbre is, mint a főváros vonzáskörzete.

A környékbeli hívásokat gyorsan és hatékonyan tudjuk teljesíteni, ezért célszerű akkor ránk gondolni, ha pár órányira akadt el Budapesttől. Teljesen felszerelt, több típusú mentéshez alkalmas gépparkkal rendelkezünk és a maximális hatékonyságra törekszünk. Hamarosan érkezik a segítség!

A nyári hónapok a legtöbb ember számára a vakációról, a kikapcsolódásról szólnak. A jó idő senkit nem tart otthon, sokan már jó előre megtervezik az utazásaikat, belföldre vagy éppen külföldre. Az autó nemcsak a hétköznapokban vonzó közlekedési eszköz, hanem a hosszabb utazásokhoz is.

Külföldi nyaraláshoz is sokan pakolnak be a csomagtartóba és indulnak el négy keréken. Az autó önállóságot, szabadságot és kényelmet tud nyújtani, ellentétben a kiszámíthatatlan és zsúfolt tömegközlekedéssel. 

Minden út előtt alapos ellenőrzésnek, karbantartásnak kell alávetni az autót, minden felszerelést hiánytalanul bepakolni, ha nem szeretné az autós, hogy kellemetlen fordulatokkal szembesüljön.

Mik a gyakori autós hibák az utakon?

A statisztikák adatai hűen tükrözik azokat a meghibásodásokat, amikkel a leggyakrabban találkoznak a szerelők és az autómentők. Érdemes egy pillantást vetni a listára, mert segít megelőzni a hirtelen lerobbanást. Tegyen meg mindent azért, hogy a várva várt nyaralás ne dőljön dugába egy hanyagság vagy figyelmetlenség miatt!

  1. A toplistás helyet egyértelműen az akkumulátor lemerülése jelenti, ha lerobbanásról van szó. Ez az alkatrész nem reagál túl jól a szélsőséges hőmérséklet ingadozásra, ezért télen és nyáron is veszíthet az eredeti teljesítményéből, gyorsabban lemerülhet.
  2. A motorral is gyakran adódnak problémák, ami hirtelen leállásban nyilvánulhat meg. Előfordulhat, hogy nem kielégítően működik a hűtőrendszer, ez pedig gyorsan túlmelegedést okozhat a tartós nyári hőségben.
  3. A gumiabroncsok defektje szinte minden autóst meglepte már, legalább egyszer. A túlságosan elkopott gumi megadhatja magát, de az is előfordulhat, hogy egyszerűen csak ráfut valami kellően élesre az országúton és máris kész a baj.
  4. Bagatell hibának tűnhet, de az üzemanyaghiány, mint az elakadás kiváltó oka, gyakrabban megtörténik, mint gondolná.
Autómentés, autószállítás

Előzze meg a balesetet!

Sok mindenre igaz, így az autózásra is, hogy a megelőzéssel rengeteg kellemetlenségtől tudja megóvni magát az ember. Az autó vontatás borsos árát nem kell hozzá írnia a nyaralás költségeihez, ha már indulás előtt időt szán arra, hogy a járművet feltöltse, karbantartsa.

Az akkumulátort és az autó elektronikáját, fékrendszerét, motorját, abroncsait is alaposan ellenőrizze le! Talán túlzásnak tűnhet, de mindenképpen jó befektetés autószervizben, szerelőre bízni az alapos ellenőrzést és karbantartást. Az autószerelő még időben kiszúrhat egy addig rejtve maradt kuplung, kipufogó vagy fékhibát.

Autómentés minden autósnak

Maga az autós is sokat tehet azért, hogy a járművet ne kelljen az autómentő gondjaira bízni az eltervezett nyaralás kellős közepén. Az autó többnyire jelzi, ha valami probléma adódott és egyes alkatrészek nem úgy működnek, ahogyan az megszokott lenne tőlük. A szokatlan zajok, az addig nem tapasztalt szagok egyértelműen arra utalnak, hogy ellenőrzésre van szüksége az autónak.

Az autó jó műszaki állapota önmagában még nem garancia arra, hogy nem történik semmilyen vészhelyzet út közben. A folyadékok, kenőanyagok szintjének mindig az ajánlott adatokhoz kell igazodnia. Különösen ügyelni kell az üzemanyagra, hiszen mindig adódhat egy váratlan kitérő, amit már nem tud a maradék üzemanyag támogatni.

A csapatunk vállalja a bajba jutott járművekhez kapcsolódóan az autószállítást, vontatást, ha pedig szükséges, akkor a kiemelést is. Forduljon hozzánk bizalommal, ha tájékozódni szeretne, hívjon minket, ha elakadt valamilyen okból az autója és autószerelő műhelybe kell eljuttatni!

Autómentés, autószállítás

Hívjon minket, mi kihúzzuk a bajból!

Lerobbant, balesetben megsérül járművét biztonságosan leszállítjuk a lehető lerövidebb időn belül, a nap 24 órájában, az év 365 napján számíthat ránk!

További bejegyzéseink

Miben tér el az elektromos autók mentése?

Miben tér el az elektromos autók mentése?

Egy autómentő cégnek mindig van dolga, mert az utakon gyakran nagy forgalom tapasztalható. Az autósok ki vannak téve a közlekedési dugók, a türelmetlen sofőrök és az állandó rohanás okozta stressznek. Közlekedés közben nagyon könnyen az árokba csúszva találhatja magát...

Mit és mennyiért vállal az autómentő?

Mit és mennyiért vállal az autómentő?

Út közben lerobbanni minden autós egyik rémálma, ezt már csak a baleset tudja felülmúlni. Szinte lehetetlen elkerülni, hogy soha, semmi ne történjen autózás közben. A nagy számok törvénye alapján, előbb vagy utóbb bele fog futni autósként egy defektbe, hirtelen...