Mire figyeljen, hogy ne tetézze a bajt?
A tank tele van? Nem ad ki gyanús hangokat a motor? Az akkumulátor fel van töltve? Nem túl kopottak a gumiabroncsok? Ezek olyan, alapvető kérdések, amiket minden utazás előtt végig kell zongoráznia a sofőrnek.
Az autós utazás nem tartozik azok közé a helyzetek közé, amikor megengedett lenne a könnyelműsködés. Sok olyan tényező van, amit nem tud befolyásolni az autós, ezért fontos, hogy a rizikót minimálisra csökkentse.
A közúti balesetek száma továbbra is ijesztően magas, miért hívná ki maga ellen a sorsot egy olyan bagatell dolog miatt, mint a hanyagság? A járművek elakadásának megvannak a jól ismert okai, ezek között a leggyakoribbnak a műszaki hiba számít. A lemerülés szintén a toplista élére kerül, mert az alacsony töltöttségű akkumulátor is sokszor okoz elakadást.
A további okok közé kell sorolni a statisztikák szerint, a rossz üzemanyag tankolást vagy az egyes alkatrészek meghibásodását. A balesetek, kulcsproblémák és az időjárás okozta elakadások is a kelleténél többször okoznak gondot az autósoknak.
Mi a teendő, ha baleset éri az utakon?
Rendkívül veszélyes szituációba kerül minden autós és utasai, amikor az autópálya mellett vagy akár városban kénytelen várni a mentésre. Felkészültség és elővigyázatosság kell ahhoz, hogy ne legyen még nagyobb baj az amúgy is veszélyes és kellemetlen helyzetből. Mit tegyen, ha a járművéhez mentő csapatot hívott, de még nem értek a helyszínre?
1. Az autómentést autópályán lebonyolítani együtt jár a további baleset kockázatával. Vigyázzon magára és az utasaira! Ha nem szükséges, ne hagyja el a járművet!
Soha ne szálljon ki a forgalom felőli oldalon az autóból! Ha ki kell szállnia, hogy megnézze a jármű állapotát, vegyen láthatósági mellényt, kapcsolja fel a lámpákat, illetve tegyen ki elakadásjelzőt. Az elakadásjelzőt az autó mögött 200 méterre kell kihelyezni.
Ha a jármű még mozdítható, húzódjon vele a leálló sávba, út mellé vagy benzinkút közelébe! A szalagkorlát mögött várakozzon, ha nem akar a kocsiban maradni! Rossz időjárás esetén inkább válassza az autó biztonságos védelmét, ha a jármű állapota alkalmas erre!
2. Értesítse az autómentőt és mondja el a mentéshez szükséges információkat a diszpécsernek! Hányan utaztak, pontosan hol akadtak el, kérdezzen rá, mennyi időbe telik a csapatnak kiérkezni a helyszínre. Az autómentést végző cégnek tudnia kell arról, hogy milyen járművel induljon el, szükség van e vontatásra vagy szállításra, esetleg daruzásra.
3. Különösen problémás, ha az autóval az éjszaka közebén kénytelen vesztegelni az autós. A sötétben minden fényforrást, jelzést be kell kapcsolni, ha egy mód van rá, hogy az autó láthatóvá váljon. Ne próbálja saját maga megszerelni a járművet, bízza a profikra!
Az autómentés már úton van!
Megcsúszott a jeges úton az autó és árokba borult? Egyszerűen leállt a jármű és nem mozdul se előre, se hátra? Defektet kapott vagy koccant egy másik autóval? Ne aggódjon, maradjon biztonságban, telefonáljon és mi azonnal útnak indulunk!
Hívhat bennünket éjjel és nappal, nem számít, hogy milyen nap van. A mentést alapvetően a budapesti bázisunkról indulva végezzük el, de a kilométerek nem jelentenek akadályt. Ha ránk van szüksége, elmegyünk a járműért messzebbre is, mint a főváros vonzáskörzete.
A környékbeli hívásokat gyorsan és hatékonyan tudjuk teljesíteni, ezért célszerű akkor ránk gondolni, ha pár órányira akadt el Budapesttől. Teljesen felszerelt, több típusú mentéshez alkalmas gépparkkal rendelkezünk és a maximális hatékonyságra törekszünk. Hamarosan érkezik a segítség!